• DİL SEÇİMİ
  • TR
  • EN
  • ARAMA

T.C. ENERJİ KENTLERİ BİRLİĞİ

ENCÜMEN TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Birliğimizin 2022 yılının Şubat Ayı Encümen Toplantısı Aziziye Belediyesinin ev sahipliği ile Erzurum’da gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Birlik Başkanı Osman Zolan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Erzurum Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ankara Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Balıkesir Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Aydın Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Kırşehir Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu Erzurum'da bir araya geldi. Encümen üyelerimiz tarafından Erzurum Valisi Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat ziyaret edildi.

Encümen Toplantısından önce yapılan görüşmelerde Erzurum'un yenilenebilir enerji potansiyeli ve bölgede gerçekleştirilen yenilenebilir enerji yatırımları incelendi. Birlik Başkanı Osman Zolan, Aziziye Belediyesi’nin enerji ve çevre yatırımları konusunda  “Öncelikle ülkemize, Erzurum ve Aziziye ilçesine kazandırılan bu yatırımlar için teşekkür ediyorum.” dedi. Enerjinin gelişmişlik için çok önemli bir parametre olduğunu kaydeden Başkan Zolan, Erzurum’da buna yönelik yatırımların yapıldığını görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

Ziyaretlerin ardından akşam saatlerinde Erzurumdaki üye belediyelerin Başkanları ile Erzurum İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Polat, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan katılarak Erzurum ilinin kısa, orta ve uzun vadeli yenilenebilir enerji hedefleri konuşularak, görüş alışverişinde bulunuldu.

 

12 Şubat günü gerçekleştirilen Encümen Toplantısında Türkiye'nin yenilenebilir enerji görünümü ve birliğimizin çalışmaları görüşülerek, Birliğin gelecek hedefleri ve planlanan projeler karara bağlandı.

 

14.02.2022